Július 16-án csütörtökön délelőtt a Magyar Tudományos Akadémia Természettudományi Kutatóközpontja (MTA-TTK) és a Testnevelési Egyetem (TF) hosszú távú kutatásfejlesztési és innovációs együttműködési megállapodást kötött.
Keserű György, az MTA TTK főigazgatója szerint két kiválósági központ fog most össze határterületi kutatásban a magyar sport területén. Mocsai Lajos rektor elmondta, hogy a motorikus képességek fejlesztésének a személyiség fejlesztésen túl, ma már nemzetgazdasági jelentősége is van. Csépe Valéria, az MTA-TTK MRI-beruházásnak MTA elnöki megbízottja a tanulási képességek, az érzelmi motiváció és a mozgás kapcsolatának kutatási területét hangsúlyozta. Vidnyánszky Zoltán az MTA TTK Agyi Képalkotó Központjának vezetője, az új MRI módszerek sporttudományok területén történő alkalmazási lehetőségeiről beszélt, és arról, hogy az Agyi Képalkotó Központban minden rendelkezésre áll az MRI módszerek egyes sportágak specifikus szempontjainak megfelelően történő továbbfejlesztéséhez. Tóth Miklós, a Magyar Sporttudományi Társaság elnöke úgy vélekedett, hogy a magyar élsportolók vizsgálata, egyfajta Forma – 1 terület, amelyben nyert eredmények a jövőben a mindennapi életre lesznek lefordíthatóak. A hazai tudományos életben első alkalommal történik meg, hogy a Magyar Tudományos Akadémia vezető kutatóhelye hivatalosan is kifejezi érdeklődését a stratégiai ágazatnak tekintett sportkultúra iránt.
balról jobbra,
Vidnyánszky Zoltán az MTA TTK Agyi Képalkotó Központjának vezetője, Csépe Valéria az MTA-TTK MRI-beruházásnak MTA elnöki megbízottja, Keserű György a Magyar Tudományos Akadémia Természettudományi Kutatóközpont főigazgatója, Mocsai Lajos, a Testnevelési Egyetem rektora, Sterbenz Tamás általános rektorhelyettes és Tóth Miklós tanszékvezető a MTA doktora, a Magyar Sporttudományi Társaság elnöke